Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nedělní závod v Oberhofu

3. 1. 2010


Pavel Churavý dokázal opět vybojovat 6. místo i v Nedělním závodě. Po skokanské části mu patřila desátá pozice. Dařilo se i dalším našim, Dvořák doběhl patnáctý a Slavík devatenáctý.

Skokanskou část již tradičně v Oberhofu provázelo sněžení, které několika sdruženářům ukončilo ambice na bodované umístění. Bohužel mezi ně patřil i Vodseďálek, který byl po skokokanské části na 31. místě a pro běh neměl moc nadějí na bodované pozice a proto do běžecké části se rozhodl nenastoupit. Velmi dobré skoky předvedli Dvořák a Slavík a po skokanské části se zařadily za sebe na devatenácté a dvacáté místo. Churavý předvedl kvalitní skok a po skoku byl na desáté pozici. Skokanskou část vyhrál Janne Rynnaenen před Johnym Spillenem a Ansi Koivurantou.

V běžecké části nastoupil na třetím kilometru Johnny Spillane a jeho náskok se zvyšoval. Rynaenena a Koivurantu dojela brzo početná skupina, ve které byl Churavý a další skvělý závodnici(např. Gottwald,Kircheisen,Lamy Chappuis) za touto skupinou jela silná běžecká trojice Manninen, Pittin a Dvořák, která ale tu velkou skupinu nestahovala. Slavík se po celý závod držel Johannese Rydzeka a ke konci závodu se k nim dotáhl i Lacroix, tato trojice spolupracovala aby je někdo další nedojel.

Johnny Spillane bezpečně zvítězil, druhý dojel Gottwald  třetí místo vybojoval Kircheisen. Lídr světového poháru Lamy Chappuis dojel čtvrtý a těsně před Churavým dojel Frenzel, který byl po projetí cílem diskvalifikován za předčasný start, ale po podání protestu se vrátil v pořadí před našeho reprezentanta, který tak znovu obsadil skvělé šesté místo a navíc jeho běžecký čas byl čtvrtý nejrychlejší. Dvořák do cíle dorazil na slušném patnáctém místě a dokázal porazit i Maninnena. Dvořákův běžecký čás byl zaznamenán jako sedmý nejrychlejší. Slavík dokázal do cíle dorazit na devatenáctém místě a jeho běžecký čas byl pětadvacátý.

Výsledky:1. Spillane +0 

2.Gottwald +31 

3.Kircheisen +39 

4.Lamy Chappuis +42 

5.Frenzel +43

6.Churavý +44

---

15.Dvořák +1:39 

19.Slavík +3:02 

Vodseďálek nenastoupil do běžecké části

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vodseďálek

(karnega, 10. 1. 2010 11:54)

Lepší běžec byl Skopek, ale letos nezávodí. Kromě něj asi lepšího nemáme, myslím, že Havránek s Kutalem jsou tak maximálně nastejno. Ale ve štafetě Alešovi věřím, tu pětku dokáže zaběhnout slušně, spíš mu po Novém roce totálně odešel skok.

Závodníci

(Lukáš Admin, 9. 1. 2010 0:22)

Závodníky s lepší během asi máme,ale nejsou prověřeni světovým pohárem,každopádně Aleš je dobrým závodníkem a týmový závod na běh je 5 Km a to je schopen dát dobře

dík Admin Lukáš

(Kombiňák s kombinačkama, 8. 1. 2010 15:02)

Díky za odpověď. Já ho nechci odepisovat, jen si myslím, že by bylo do štafety lepší nasadit nějakého lepšího běžce, máme-li nějakého. Ve skoku totiž zatím Vodseďálek taky zaostává, i když to je aspoň mezi 25. - 35. místem

Odpověď Kombiňákovi s kombiančkama

(Admin Lukáš, 6. 1. 2010 21:28)

A rozhodně neodepisovat Vodseďálka,má určitě lepší roky před sebou

Odpověď Kombiňákovi s kombiančkama

(Admin Lukáš, 6. 1. 2010 21:27)

Ano v kontinentálním poháru máme nadějné závodníky,například Havránek,Jančík a Kutal.

Jsem ovšem přesvědčen že trener Šablatura nominuje to nejlepší co v současné době máme,myslím že on má o našich závodnících nejvěrší přehled

Kombinace

(Kombiňák s kombinačkama, 5. 1. 2010 11:35)

škoda, že chybí 4. závodník, byla y na OH slušná šance bojovat v družstvech. Nemáme nějakého borce v Kontinentálním poháru?