Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dnešní závod ovládli Američané. Jmenovitě Bill Demong a Todd Lodwick. Pavel Churavý opět potvrdil svým výkonem, že patří do absolutní světové špičky a doběhl si pro šesté místo. Tomáš Slavík doběhl čtrnáctý a Aleš Vodseďálek čtyřicátý první.

Dnešní skokanskou část sdruženáři ani nezačli, protože na odrazovém místě byl technický problém a navíc ve Val di Fiemme začalo nepříjemně sněžit. Jury rozhodla, že dnešní běžeckou část absolvují sdruženáři s, rozestupy podle provizorního kola, které se skákalo v pátek. Toto kolo vyhrál obhájce prvenství světového pohár Fin Anssi Koivuranta a za ním Sergej Maslennikov. Pavel Churavý byl na 11. místě, Tomáš Slavík na 19. místě, Miroslav Dvořák na 22. místě, ale ten nakonec do běhu nezasáhl a Aleš Vodseďálek, který byl po skoku na 51. místě.

Pro sdružnáře však dnešní běžecká část měřila jen 9 Km, a to z toho důvodu, že sdruženáři běželi také na Alpe Cermis, tedy stejný výběh jako specialisté běžci na lyžích při své poslední etapě Tour de Ski. Pavel Churavý držel v průběhu výběhu pátou či šestou pozici a tu do cíle udržel. Závod skvěle zvládli američané. Vyhrál suveréně Demong před krajanem Lodwickem, třetí dosprintoval Eric Frenzel a těsně za ním Felix Gottwald. Mezi Gottwalda a Churavého se ještě dostal Magnus Moan. Tomáš Slavík jezdil i ve skupině s Churavým, pak ale nestačil tempu lepších a běžel v další skupině a doběhl si na Alpe Cermis pro čtrnácté místo. Aleš Vodseďálek zaběhl jeden ze svých lepších běhů, paradoxně však na těžké trati a posunul se na 41. místo.

Výsledky závodu
1.Demong +0
2.Lodwick +15,3
3.Frenzel +24,1
4.Gottwald +28,8
5.Moan +34,2
6.Churavý +41,2
7.Lamy Chappuis +54,5
8.Wendel +1:18,5
9.Hurschler +1:19,8
10.Koivuranta +1:24,1
---
14.Slavík +1:30,2
41.Vodseďálek +4:56,0
Dvořák DNS(Did Not Start)

Další závod se uskuteční příští víkend ve Francouzském Chaux-Neuve, kde je připraven střední můstek a tudíž se dá předpokládat spíše "běžecký" závod.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re:Kombiňák s kombinačkama

(Admin Lukáš, 11. 1. 2010 14:47)

Miroslav Dvořák odskákal páteční treninky, ale ani do jednoho závodu nezasáhl, domnívám se, že je nemocen,ale opravdu nevím. Doufám že ve Francouzském Chaux-Neuve už bude startovat.

Dvořák

(Kombiňák s kombinačkama, 11. 1. 2010 10:11)

Proč nestartoval Míra Dvořák? Nemoc nebo zranění?